SIRADAN BİR GÜN (CSI MERKEZ BİNASI)...     

   

Dedektif Rick Castello, kahvesini yudumlarken gözleri hala tam açılmamıştı. Arkasına yaslandı ve derin bir nefes aldı. Şehrin, her gün karşısına acımasız maskeleriyle çıkardığı adeta suça susamış bir sürü insanın yarattığı bu kötülük denizi yetmezmiş gibi, bir de uyku sorunuyla mücadele ediyordu. Neredeyse aylardır deliksiz uyuduğu bir geceyi bile hatırlamıyordu. İnsanlar neden bu kadar kötüydü ? Tesadüflerin muazzam evrimiyle oluşan dünyayı, neden yaşanılabilir kılmak için mücadele etmek yerine birbirimizi öldürüyor, birbirimizden çalıyor ve bu dünyanın önümüze serdiği bunca güzelliği hiçe sayıyorduk. Mesleğini severdi ama sevdiği işi yapmasının temelinde anahtar kelimenin ‘suç’ olması ne garip bir ironiydi.

     O sırada kapı sesiyle irkildi. Ortağı Emma Mitchell, elinde bir kağıt parçasıyla odaya girdi. Yüzündeki donuk ve düşünceli ifadeden bir sorun olduğu belliydi :

  • Günaydın dedektif… Memur Henry, bir saat önce bir kargo firmasının sizin adınıza bir paket teslim ettiğini söyledi. Sanırım binaya girerken sizi görmemiş. Aşağıda karşılaştık. Üzerinde kocaman soru işareti olan bir paket.

  • Gönderen kimmiş Em ?

  • İsim vermediğini söyledi. Kargo firmasını da aramış fakat cevap veren olmamış. 

  • Ver bakalım neyin nesiymiş.

     Rick Castello zarfı açtı. İçinden çıkan, yeni farklı renkte zarfları ve bir de notu gördü. Kahvesinden bir yudum daha aldı. Mektuba doğru eğilen Emma, yüksek sesle okumaya başladı:

 

‘Bundan böyle gözünüzü açtığınız yerdeyim. nefesiniz daraldığında Aklınıza ben geleceğim. hayatımı mahvettiniz fakat bununla beraber bana mukaddes bir amaç da bahŞettiniz ! hepinizi bu evrenden siLmek için kANımın son damlasına dek savaşacağım. kötülüğün doğuşuna, siz sebep oldunuz… 

   bense hak ettiğiniz bu kötülükte sizi boğmaya ant içmiş biri Gibi, korkuluk değil korkunuz olmak için buradayIm. herşeye rağmen sizin adaletsizliğinize karşın ben size bir şans da vereceğim. siz bana onu bile Çok gördünüz ! 

    onu benden alırKen yüzünüz gülüyor ve ağzInızın suyu akıyordu. şimdi bedel ödeme zamanı geldi!

    son şansınız size göndeRdiğim ipuçları. her bir ipucu diğer birinin anahtarı ! öyle ki bir kapı açılMadan diğerine geçerseniz, kaybedersiniz ! bu ipuçlarınI içimde kalan son iyilik kırıntıları olarak görün ! bu kırıntıları takip ederek belki sonunuZu erteleyebilirsiniz…

   tabi kafanIz o kadar çalışıyor ise… hiç sanmıyorum… ‘

 

 

 

   

 

 

 

    

 

 

 

 

 

Rick Castello ve Emma okuduklarından pek bir şey anlamamış da olsalar bu tehdidin ciddiye alınması gereken bir durum olduğunda, hemfikirlerdi. Castello telefonunu çıkardı ve hemen Adli Tıptan Liz Crowley’nin numarasını tuşladı. Antropoloji departmanı başkanı Dr.Olivia Morgan ve ekibin Bilişim Uzmanı Luke Patterson’u  da alarak bir beyin fırtınası yapma zamanı gelmişti. Emma :

  • Acaba yaşlı kurt da bize katılır mı ?

  • Eğer dersi yoksa olabilir. C.S.I akademi son haftalarda çok yoğun !

  • Ben yine de şansımızı deneyelim derim… 

    Emma, Prof.Dr.Bill Handerson ile görüşürken Castello düşüncelere dalmıştı. Sanki başlarında az bela varmış gibi bir de bu çıkmıştı. Nereden başlamalıydı ? Farklı farklı renklerde üzerinde soru işaretli olan zarflardan,,,ama hangisinden ?

Unutma tek seçim şansın var!

SARI ZARF

KIRMIZI ZARF

MAVİ ZARF

BEYAZ ZARF

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now